MVR10D151K
Mfr.Part #
MVR10D151K
Datasheet
MVR10D151K
Description
VARISTOR 150V 2500A 10MM DISC TH
Stock
749
Capacitance @ Frequency :
670 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
22J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V